0
مشاوره رایگان
021-77568212
0

قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت یکی از وسیع ترین بازه ها در حوزه طراحی سایت می باشد. هر شخص یا شرکتی که به این کار مشغول است، ملاک های خود را برای قیمت طراحی سایت دارد و قیمت متفاوتی را برای طراحی سایت ارائه میکند.این بازه وسیع قیمت طراحی سایت، باعث سردرگمی کارفرمایان شده است. مثلا ممکن است آگهی طراحی سایت با قیمتی نازل اما امکانات بسیار را مشاهده کند، از طرفی نیز شرکتی را پیدا میکند که سایتی با امکانات نه چندان زیاد را با هزینه ای هنگفت ارائه میکند.عباراتی چون طراحی باکیفیت، تحویل سریع، پشتیبانی 24 ساعته و... کلمات کلیدی هستند که در صفحه تعرفه طراحی وب سایت اکثر شرکت ها مشاهده میکنید.

بررسی عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت

ابتدا باید بتوانیم نوع وبسایت را تشخیص دهیم. این روزها سایت ها تنوع زیادی دارند.سایت های خبری، سایت شرکتی، سایت فروشگاه آنلاین، سایت بازی آنلاین، سایت استریم و پخش آنلاین مولتی مدیا، سایت های دانلود، سایت آپلود، سایت های برون سپاری پروژه و... هر کدام ساختار و استراتژی طراحی مخصوص به خود را دارند.بهتر است استانداردهای عمومی که فارغ از نوع وبسایت، در طراحی آن مهم است را مد نظر قرار دهیم. رابط کاربری یا UI، تجربه کاربری یا UX، نمایش صحیح در موبایل و تبلت، هماهنگی با مرورگرهای مختلف، کدنویسی سمت سرور، کدنویسی سمت کاربر و... مواردی هستند که به واسطه زمان و انرژی که روی آنها صرف میشود در قیمت طراحی سایت تاثیر خواهند داشت.تعداد نفرات و تخصص هایی که در طراحی و پیاده سازی سایت بکار گرفته شوند نیز در هزینه نهایی تاثیرگذار است. احتمالا نمیتوان از یک تیم کوچک یا یکی دو نفره انتظار طراحی یک سایت حرفه ای با پشتیبانی کامل را داشت. لذا در نظر داشته باشید که شرکت طراحی وبسایت چه تعداد نیرو با تخصص های متفاوت را برای راه اندازی سایت شما درگیر پروژه میکند.قیمت طراحی سایت به مولفه های بسیاری وابسته است، از کیفیت طراحی و جذابیت آن تا کیفیت کد نویسی و بهینه بودن الگوریتم ها، همگی در قیمت نهایی طراحی وبسایت تاثیرگذار خواهند بود. اما در دنیای بی سامان وب، قیمت ها و تعرفه های متفاوتی وجود دارد که در عین تفاوت چشمگیر برای هر دو طرف ارزان فروش و گران فروش قابل دفاع خواهد بود.

قیمت-طراحی-سایت

دو مرحله‌اي که بايد پيش از تعيين قیمت طراحی سایت طي کنيد:

تعيين نوع سايت :

پيش از اقدام به سفارش طراحي سايت و جستجو براي قيمت طراحي سايت، بايد ابتدا نوع سايتي را که مي‌خواهيد سفارش بدهيد، انتخاب کنيد. سايت‌ها در سه دسته‌بندي کلي استاتيک، ديناميک و نيمه‌ديناميک طراحي مي‌شوند. کدهايي که براي طراحي هر نوع سايت استفاده مي‌شود، با ديگري متفاوت است و زمان و هزينه متفاوتي دارد. براي مثال، سايت‌هاي استاتيک به حجم کمتري از کدنويسي نياز دارند و مزايايي دارند که ممکن است شما را ترغيب به سفارش اين نوع سايت‌ها بکند. در مقابل، سايت‌هاي دايناميک امکانات بيشتري در اختيار شما مي‌گذارند و تعريف طراحي سايت ديناميک نسبت به سايت‌هاي استاتيک بالاتر است.

طراحی-سایت

استخراج نيازمندي‌ها جهت تعیین قیمت طراحی سایت :

صاحب هر نوع کسب و کاري که باشيد، اولين هدفتان از تبليغات و بالا آوردن سايت، گسترش بيزينستان خواهد بود. با اين وجود، شما بايد نيازمندي‌هاي خود را استخراج کنيد؛ زيرا اين موارد در تعيين قيمت طراحي سايت تاثير دارد.پس از تعيين نوع سايت و ارائه اطلاعات لازم در خصوص نيازمندي‌هايتان به سايت، نوبت به انتخاب روش طراحي سايت مي‌رسد که عاملي تاثيرگذار در محاسبه قيمت طراحي سايت است.ممکن است با روش‌هاي طراحي سايت آشنايي نداشته باشيد اما بهتر است تمامي راه‌ها را بررسي کنيد زيرا تعرفه طراحي سايت متناسب با نوع طراحي سايت، کم و زياد مي‌شود.

 

قیمت-سایت

 

عوامل مؤثر در قیمت طراحی سایت

از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت طراحی سایت می توان به امکانات وب سایت اشاره کرد. اولین گام در طراحی سایت همانطور که گفته شد، تعیین امکانات مورد نیز است. بسته به این امکانات می توان تا حد زیادی قیمت طراحی سایت را تخمین زد. هر بخش در طراحی سایت نیازمند هزینه مشخصی است هرچه امکانات و افزونه های مورد استفاده در طراحی سایت شما بیشتر باشد، به تبع قیمت طراحی سایت نیز افزایش پیدا می کند. کاملا مشخص است که هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی با هزینه طراحی سایت شرکتی و معرفی محصول یکسان نخواهد بود.علاوه بر امکانات ارائه شده در طراحی سایت، نوع و ساختار گرافیکی وب سایت نیز در قیمت نهایی طراحی سایت تاثیر می گذارد. هرچه گرافیک به کار رفته در طراحی سایت پیچیده تر باشد، به مراتب هزینه طراحی سایت نیز بیشتر خواهد شد.نقشه سایت نیز می تواند به عنوان یک عامل تعیین کننده در قیمت طراحی سایت محسوب شود. در واقع این فاکتور تعیین کننده اندازه وب سایت شما است. اندازه وب سایت نیز معین تعداد منو ها و صفحاتی است که در طراحی سایت پیاده سازی شده اند. بنابراین هرچه وب سایت بزرگتر باشد، قیمت طراحی سایت نیز بیشتر خواهد شد.

 

عوامل-مؤثر-قیمت-طراحی-سایت

 

در مورد قیمت طراحی سایت های فروشگاهی و یا کلا یک وب سایت فاکتورهای زیاد و موثری دخیل هستند. مشتری باید در ابتدا تفاوت انواع وب سایت ها را به خوبی بداند. به طور مثال همواره قیمت طراحی سایت های ایستا از پویا کم تر بوده و این امر نیز دلایل خاص و مربوط به خود را دارد. در این بین یک وب سایت فروشگاهی، فاکتورهای مختلفی برای افزایش و کاهش قیمت طراحی سایت دارد. این گونه وب سایت ها از آن جایی که همواره آنلاین بود و مسائل امنیتی مربوط به خود را دارند، حساسیت های خاص و مربوط به خود را دارند.وب سایت های فروشگاهی ایستا یا استاتیک معمولا با زبان HTML سر و کار دارند که تنها بخشی از مدیریت را به صاحب فروشگاه می سپارند و قسمتی از صفحات برنامه نویسی شده قابل تغییر نیست. این موضوع برای یک وب سایت فروشگاهی خیلی مهم بوده چرا که در صورتی که فروشنده بخواهد قسمت های دیگری به فروشگاه خود اضافه کند؛ در آینده باید پاسخگوی هزینه های مربوطه باشد. نکته اصلی که در این جا وجود دارد، این است که آیا اصلا یک وب سایت فروشگاهی ایستا باشد؟ این موضوع را تنها یک فرد متخصص و مشاور به شما پاسخ خواهد داد. اگر شما یک فروشگاه معمولی دارید و از آن توقع زیادی ندارید شاید این وب سایت پاسخگو باشد. اما همواره هر وب سایتی را نباید لزوما ایستا و پویا دانست. در مقابل آن وب سایت های فروشگاهی پویا یا دینامیک که قیمت طراحی سایت بیشتری دارند اما از یک نرم افزار کنترل محتوا Content Management System استفاده می کنند، قرار می گیرند. این نوع وب سایت های فروشگاهی امکان اضافه کردن اطلاعات و … را به مشتری می دهند و فروشنده با خیال راحت تری می تواند به مدیریت محتوای فروشگاه خود بپردازد. این نوع فروشگاه ها قیمت طراحی سایت بیشتری را باید بپردازند که با توجه به تعداد ماژول ها و امنیتی که برای خود انتخاب کرده اند، هزینه می پردازند. نکته ای که از مباحث گفته شده حاصل می شود؛ این است که هیچگاه هزینه ی ابتدایی را ملاک قرار ندهید و آینده نگر باشید.

 

قیمت-طراحی-سایت-فروشگاهی

 

شما وب سایت های زیادی را با پسوند های مختلف دیده اید، این پسوند ها (.com, .orf, .net, …) هزینه های متفاوتی را نیز دارند و همچنین اسم سایت شما دارای هزینه هایی است که در قیمت وب سایت فروشگاهی تاثیر گزار می باشد. این هزینه هر سال با توجه به نوسانات نرخ ارز مقادیر متفاوتی دارد ولی احتمالا سالانه مبلغی حدود 50 تا 60 هزار تومان باشد. همینطور فضا یا هاست موردی است که بر روی هزینه یک وب سایت فروشگاهی اثر می گذارد و این مورد نیز بسته به اینکه بر حسب گیگ یا مگا بایت باشد، به صورت سالانه هزینه هایی دارد و البته بستگی به یکسری عوامل نیز دارد:

پهنای باند هاست است که ماهانه بوده و بر حسب گیگا بایت است.
نوع و میزان فضای پایگاه داده Data Base
تعداد دامنه های قابل میزبانی
نرم افزارهای کاربردی و امنیتی نصب شده بر روی هاست

 

  

Comments (0)

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

  1. درج نظر به عنوان مهمان! عضو شوید و یا وارد حساب کاربری شوید
Attachments (0 / 3)
Share Your Location