0
مشاوره رایگان
021-77568212
0

طراحی سایت خبری

امروزه با پیشرفت فناوری اطلاعات و اینترنت ، اطلاع رسانی و خبررسانی به یکی از رکن های اصلی در این حوزه تبدیل شده است و افراد و شرکت های مختلف درصدد راه اندازی یک سایت خبری برای اطلاع رسانی به جامعه هدف خود چه عمومی و چه تخصصی هستند . اینجاست که طراحی سایت خبری مهم میشود.در طراحی سایت های خبری مهم ترین عنصر در هسته آن ، اطلاع رسانی سریع و بدون دردسر است . و به گونه UI و UX آن باید طراحی شود که کاربر بتواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند .طراحی سایت خبری با ارائه اخرین اخبار و اتفاقات دنیا ایجاد می شود.

 

در طراحی سایت خبری چه امکانات و ویژگی های وجود دارد ؟

امکان بارگذاری اخبار در کمترین زمان

پنل نوتیفیکیشن برای اطلاع رسانی از اخبار جدید

قابلیت ثبت نام و ورود برای کاربران

خبرنامه

قابلیت سفارشی سازی دسته بندی ها

قابلیت اتصال سایت به سرویس ربات تلگرام

قابلیت اتصال سایت به اپلیکیشن های موبایلی

امکان تعریف تگ خودکار

ریسپانسیو و واکنشگرایی در طراحی سایت

جستجو پیشرفت در سایت

قابلیت ارشیو خبر ها

ارائه نسخه PDF از هر خبر

قابلیت ثبت نام و ارسال خبر توسط خبرنگار

 

 طراحی سایت خبری

 

طراحی سایت خبری چه اهدافی را دنبال می کند؟

در طراحی سایت خبری دلایل مختلفی می تواند تأثیر گذار باشد بعضی از این دلایل و اهداف بین سایت هایی با کاربردهای مختلف یکسان است و برخی دیگر به صورت تخصصی مربوط به سایت خاصی است. اهداف عمومی اهدافی مانند افزایش اعتبار، تبلیغات و جذب مشتریان جدید، معرفی و دریافت و سفارش کالا بدون محدودیت و موارد بسیار دیگر.طراحی و داشتن یک سایت مناسب گام اول بوده و باید در جهت اعتماد سازی و ماندگاری در ذهن بازدید کنندگان تلاش کرد. سایت های خبری نیز از جمله مهمترین استفاده کنندگان از سایت های اختصاصی هستند. هدف طراحی سایت خبری ارائه مطالب و آگاهی کاربران از اطلاعات روز و وقایع مهم است. بنابراین با توجه به نیاز این سایت ها باید امکاناتی مناسب با فعالیت آنها در سایت گنجانده شود.

بهترین روش طراحی سایت خبری چیست؟

مردم در طول روز بار ها اطلاعات مورد نیاز خود را در دنیای اینترنت و سایت های مختلف دنبال می کنند. بیش از 94 درصد مردم گفته اند که دلیل اصلی بی اعتمادی آن ها به یک وب سایت، طراحی نادرست آن بوده است. اگر طراحی سایت خبری طوری باشد که محتوا زیادی را در بر داشته باشد، این یک اقدام نادرست می تواند باشد. این اشتباه می تواند سبب از دست رفتن بازدیدکنندگان وب سایت خبری شما شود.محتوا هنوز هم شاه است و طراحی سایت خبری واکنش گرا و با سرعت بالا مزیت محسوب می شوند. استفاده از پلاگین ها، فشرده سازی و استفاده از روش های دیگری که سرعت صفحات سایت شما را بیشتر می کند، میزان پرش کاربران از سایت شما را کاهش خواهند داد و نرخ تبدیل را بهبود خواهد بخشید.

طراحی سایت خبری چگونه است؟ چطور طراحی سایت خبری مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار داده اند؟ آیا طراحی سایت خبری می توانند آینده روزنامه نگاری باشند؟چرا مردم خبر های آنلاین را می خوانند؟

در دهه گذشته، روزنامه نگاری وارد مرحله ای شده است که سازمان های خبری تمایل کمتری به سرمایه گذاری در زمینه های اینترنتی داشته اند. این بخاطر ترس از این است که اینترنت جای رسانه های سنتی را بگیرد. با این حال، روزنامه ها تلاش می کنند با کاهش داستان ها، اضافه کردن تفاسیر و به ویژه استفاده از رسانه های اجتماعی، با کاهش علاقه خوانندگان خود مبارزه کنند.سیری شرینواسان، استاد رسانه در مدرسه روزنامه نگاری کلمبیا در نیویورک، گفت: "مشکل این است که دلار های تبلیغاتی که صرف روزنامه ها می شد، اکنون در دنیای دیجیتال جایگزین می شوند."امروزه افراد جوان به سرعت به سمت وب مهاجرت می کنند. در میان افراد زیر 29 سال، وب سایت های خبری از 34٪ به 59٪ پیشرفت داشته اند و تلویزیون و روزنامه ها با 28٪ کاهش مواجه بوده اند. این مورد نقش با اهمیت طراحی سایت خبری را نشان می دهد.

 

 خبر آنلاین

 

مزیت خبر های آنلاین

رایگان بودن
چند وظیفه ای بودن
داشتن گزینه های بیشتر
آپدیت 24 ساعته سایت خبری
قابلیت سفارشی سازی
امکان بحث درباره یک خبر
وجود نقطه نظرات مختلف
امکان اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی

رسانه های خبری آنلاین تنها رسانه هایی بوده اند که طی یک سال اخیر با رشد همراه بوده اند. در حالی که روزنامه ها تلویزیون و مجلات و سایر رسانه ها با کاهش رشد مخاطبان خود مواجه شده اند. همه این ها به دلیل توجه بسیار زیاد مردم در این عصر به دنیای اینترنت و وب سایت ها می باشد.

طراحی سایت خبری وافزایش مخاطبان سایت های خبری چگونه است؟

سازمان های خبره در سراسر جهان در سال های اخیر تمرکز خود را روی تجزیه و تحلیل داده ها افزایش داده اند. تجزیه و تحلیل سیستماتیک از اطلاعات کمی در مورد جنبه های مختلف رفتار مخاطبان با هدف افزایش مخاطبان، افزایش تعامل و بهبود گردش کار اتاق نشریات.امروزه مشارکت کاربران در سایت خبری به عنوان یک تجربه کاربری خوب بوده و تعامل مناسبی را ایجاد خواهد کرد. ویژگی هایی مانند انتخاب مقالات که توسط خوانندگان دیگر توصیه شده است، دنبال کردن پیوندهای داستان ها و بررسی نظرات خوانندگان دیگر، تجربه کاربر را در وب سایت رضایتمندانه تر خواهد نمود.موتور جستجو گوگل حدود سی درصد از ترافیک را به طراحی سایت خبری اختصاص داده است که به وضوح نشان می دهد که مردم هنوز از گوگل استفاده می کنند تا اطلاعاتشان را دریافت کنند.با این حال، رسانه های اجتماعی و به ویژه فیس بوک به عنوان منبع قدرتمند اخبار ارجاع داده می شوند. در پنج سایت برتر، فیس بوک دومین یا سومین ترافیک را دارا است. از طرف دیگر توییتر نیز می تواند به عنوان یک منبع خبری در نظر گرفته شود.سازمان های خبری ممکن است به یک استراتژی چند لایه و پیچیده نیاز داشته باشند تا به طور قدرتمند عمل کنند. آن ها بایستی از اجزای تعاملی مناسب در طراحی سایت خبری مورد نظر خود استفاده کنند.مقالات نقش مهمی در حفظ مشارکت کاربران دارند. استفاده از محتوا جذاب می تواند مشارکت کاربران در طراحی سایت خبری شما را افزایش دهد. استفاده از تصاویر و سرفصل ها مردم را به محتوای مقالات منتقل می کند. همان طور که تعاملات آنها با طرح های وب سایت خبری ادامه می یابد، قابلیت استفاده و ارائه اطلاعات به بهبود تجربه کاربری آنها کمک می کند، اما وجود نوآوری در مقاله ها نیز بر تعاملات تاثیر می گذارد.

 

  سایت خبری و رسانه ها

 

سایت خبری باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

ناوبری واضح در طراحی سایت خبری:

هنگامی که کاربر به وب سایت شما می آیند سیستم ناوبری مانند یک نقشه جاده به او کمک می کند تا به مطالب مورد نیاز خود دست پیدا کند. اگر ناوبری و ساختار منو طراحی سایت خبری باید واضح باشد، بازدید کنندگان باقی خواهند ماند و تجربه خوبی خواهند داشت.

امنیت در طراحی سایت خبری:

در مطالعه 2015 که توسط WhiteHat Security انجام شد، گزارش شده است که 86 درصد از تمام وب سایت ها دارای حداقل یک آسیب جدی هستند. در همین سال، گوگل گزارش داد که میزان هک شدن سایت ها 180 درصد افزایش یافته است. این باعث می شود امنیت یک ویژگی اساسی در طراحی سایت خبری شما باشد.

یکپارچگی با شبکه های اجتماعی در طراحی سایت خبری:

ادغام و پیوستگی این دو سبب بهبود وضعیت سئو و بهینه سازی سایت شما در طراحی سایت خبری می شود.

استفاده از میزبانی مناسب در طراحی سایت خبری:

یک سایتی که کند باشد و سرعت بارگذاری مطالب در آن کم باشد می تواند برای کاربران ناراحت کننده باشد و سبب از دست رفتن آن ها شود.

فضای سفید در طراحی سایت خبری:

فضای سفید یکی از عناصر نادیده گرفته شده است که یک طراحی سایت عالی را تشکیل می دهد. یکی از مهمترین مزایای استفاده از فضاهای سفید این است که آنها قابلیت خوانایی محتوا را افزایش می دهند و این برای وب سایت های خبری با محتوای زیاد بسیار مهم است.

باکس ها، گرید ها و سایر پلن های گرافیکی در طراحی سایت خبری:

استفاده از این عناصر می توانید سازماندهی طراحی سایت خبری خود را به بهترین شکل انجام دهید. همچنین می توانید طرح های هوشمند گرفیکی ایجاد کنید یا با استفاده از باکس ها به خوبی اطلاعات صفحه سایت را طبقه بندی نمایید.

سلسله مراتب بصری در طراحی سایت خبری:

اهمیت ارتباط عناصر مختلف را می توان به وضوح با عوامل مختلفی از جمله تایپوگرافی (سرفصل ها، زیر عنوان ها، نقل قول ها و غیره)، اندازه تصویر، نحوه قرار گرفتن آن ها و غیره نشان داد. اگر شما یک بلوک بزرگ از اطلاعات را به کاربران خود نشان دهید، احتمالا 99 درصد از کابران را از دست خواهید داد. چرا که اکثر مردم به جلوه های بصری دقت می کنند و پردازنده اطلاعات نیستند.

تصاویر و آثار هنری در طراحی سایت خبری:

تصاویر و آثار هنری زمانی که یک نوشته را هم شامل شوند، منحصر به فرد و خیره کننده هستند. به جای بمباران کاربران خود با متن های زیاد، در اولین نگاه به آنها اجازه دهید سایت خبری را با استفاده از گرافیک جذاب مورد بررسی قرار دهند و محتوا خود را پیدا کنند. برای موفقیت بیشتر سعی کنید از تصاویر با کیفیت استفاده نمایید.طراحی سایت خبری همیشه مورد بررسی قرار می گیرد. صرف نظر از این که چه نوع خبرهایی را پوشش می دهند، همه آنها با چالش در نمایش محتویات زیاد خود در صفحه اصلی مواجه شده اند که باعث ایجاد چالش در چیدمان، قابلیت استفاده و ناوبری برای طراح می شود. مهم ترین جنبه ای که طراحی سایت خبری باید روی آن تمرکز داشته باشند این است که سایت خود را به طور مداوم و 24 ساعته به روز رسانی کنند. مردم انتظار دارند سایت خبری مدام با اطلاعات با کیفیت آپدیت شود.کسب درآمد نیز یک عامل مهم برای وب سایت های خبری است و جالب است بدانید که چگونه آنها تبلیغات را با طراحی ادغام می کنند. در برخی موارد، تبلیغات تا حدودی مزاحم و یا بیش از حد هستند، اما اکثر طرح های طراحی سایت خبری قادر به اضافه کردن آگهی بدون پرت کردن حواس خوانندگان و ایجاد مزاحمت هستند.

 

روزنامه و تصاویر

 

طراحی سایت خبری چیست؟ سایت خبری چه امکاناتی دارد؟ محل درآمد سایت خبری از کجا می باشد؟

یکی از سایت های پربازدید، سایت خبری است. دلیل آن هم کاملا معلوم است. امروز همه به دنبال خبر هستند تا از آخرین رویدادها و اتفاقات جهان باخبر شوند، برای همین به غیر از روزنامه ها و تلویزیون، به دنبال سایت خبری میروند تا مطالب آن ها را بخوانند. با توجه به رشد استفاده از اینترنت، بازدید از سایت های خبر هر روز بیشترمی شود تا جایی که بعضی از این سایت ها خود به یک برندی در حوزه کاری خود تبدیل شده اند. به این منظوردر طراحی سایت خبری باید نکات ویژه ای را در نظر گرفت.

درآمد سایت خبری چگونه است؟

بعضی از سایت های خبری وابسته به یک ارگان هستند که درآمد و بودجه اصلی آنها از آنجا تامین می شود اما به طور کلی محل اصلی درآمد سایت های خبری از طریق تبلیغاتی است که انجام می دهند.

آیا سایت خبری باید تمامی حوزه های تحت پوشش خود قرار دهد؟

خیر، بعضی از سایت های خبری فقط یک حوزه خاصی را تحت پوشش می دهند. برای مثال سایت های خبری بیمه که اخبار و موارد مربوط به بیمه را بیان می کند. در طراحی سایت خبری، اولین نکته ای را که باید در نظر گرفت که شما برای چه نوع مخاطبی قصد تولید خبر را دارید.تمامی استراتژی های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی خبری، بسته به نوع خبر و مخاطب آن تعیین می شود.

 

تبلیغات ایینترنتی

 

ویژگی هایی که در طراحی سایت خبری باید رعایت گردد

دسته بندی مطالب براساس نوع خبر که کاربر به راحتی بتواند بسته به موضوعی که دنبال آن است، خبر مربوطه را پیدا کند.
امکان جستجوی پیشرفته در طراحی سایت خبری
امکان درج تاریخ خبر در طراحی سایت خبری
امکان درج نظرات در خصوص خبر در طراحی سایت خبری
دارای طرح رسپانسیو که در تمامی ابزار به خوبی نشان داده شود در طراحی سایت خبری
رعایت نکات ایمنی در طراحی سایت خبری
دارای سرعت لود مناسب در طراحی سایت خبری
دارای گرافیک بسیار زیبا اما ساده و انیمیشن به هیچ وجه استفاده نشود در طراحی سایت خبری
تعریف سطوح دسترسی برای مدیران و خبرنگاران در طراحی سایت خبری
بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو در طراحی سایت خبری
ارائه خبر با فرمت های مختلف ( خبر های فوری کاملا با فرمت متفاوت نشان داده شوند) در طراحی سایت خبری

 

خبر آنلاین

 

چه نوع مطالبی را نمی توان در سایت خبری قرار داد؟

مطالب سرگرمی و تفریحی که شامل بازی آنلاین،چت ، جملات بزرگان و غیره است که هدف جز سرگرمی کاربر ندارند را نباید در سایت خبری قرار داد.طراحی سایت خبری، یکی از خدمات اختصاصی سایت کار است که توسط تیم تخصصی طراحی و برنامه نویسی آن انجام می شود. حتی شرکت سایت کار، با سایت های خبری در خصوص تولید گرافیک و عکس و بهینه سازی سایت ها مشاوره می دهد و تمامی این کارها را در صورت درخواست مشتری از صفر تا صد انجام می دهد.

بخش عمومی در طراحی سایت خبری شامل چه قسمت هایی است؟

این بخش شامل قسمت هایی نظیر آرشیو اخبار، آرشیو گزارش ها، آرشیو مقالات، آرشیو مصاحبه و گفتگو ها و آرشیو گزارش های تصویری می باشد. در مورد ارائه مطلب نمایش بعضی از گزینه ها در این سایت خبری بر خلاف سایت های معمولی الزامی است.

در سایت خبری صفحه نمایش مطلب باید چگونه باشد؟

در طراحی سایت خبری صفحه ی نمایش مطلب باید خصوصیات خاصی را داشته باشد. در این صفحه باید ساعت و تاریخ خبر دقیقا ثبت شود و نوع مطلب ارائه شود، سرویس مطلب باید نمایش داده شده و تعداد بازدید ها، دیدگاه ها، منابع، لینک های مرجع و نویسنده مطلب باید نمایش داده شود و مشخص باشد. در سایت های خبری باید حتماً از عکس برای هر مطلبی استفاده شود و اطلاعات عکس نیز بیان شود.

 

  سایت خبری و رسانه ها

 

در طراحی سایت های خبری بخش کاربران ، اعضاء و خبرنگاران باید مشخص و مجزا باشد

وجود قسمت های خاصی برای عضویت کاربران، مدیریت، خبرنگاران و بخش های لازم دیگر نظیر قسمت login ، نمایش تصویر و نام و نوع کاربری اعضاء و لینک خروج، اخبار داخلی، اضافه کردن لینک سایر سایت ها، اضافه کردن عکس روز، اضافه کردن فایل برای دانلود کاربران و بخشهای متفاوت دیگری که نیاز است به صورت مجزا ایجاد شود.

در طراحی سایت خبری قسمتی به عنوان بخش دبیر ایجاد می شود

در این قسمت باید دبیر بتواند مواردی نظیر، تایید- حذف- بایگانی و ویرایش مطالب کاربران، درج مطلب فوری، درج مطلب مهم، بخش مطالب بایگانی شده، اخبار تایید نشده و موارد دیگر را ثبت و تایید کند و یا حذف نماید.

طراحی بخش مدیریت سایت های خبری

باید اشاره کرد که این قسمت از مهم ترین قسمت های یک سایت خبری است، زیرا مدیر باید دسترسی کامل به مطالب ارائه شده را داشته باشد و میزان دسترسی سایر ادمین های سایت باید توسط مدیر تعیین و قابل محدود کردن باشد. در اصل تمامی مطالب سایت با خلاقیت و هنر مدیر است که می تواند باعث مشهوریت و پر بازدید شدن سایت گردد.

 

  سایت خبر

 

طراحی سایت خبری بخش توسعه فنی

بخش توسعه فنی اصولاً در اکثر سایت ها وجود دارد و در طراحی سایت خبری اهمیت بیشتری را نیز دارد. در این بخش باید توانایی تعیین سطح دسترسی در کل سایت، قابلیت تغییر Template سایت، چند زبانه بودن سایت، ثبت آمار بازدید کنندگان سایت با جزییات، صفحات مشاهده شده کاربران و ثبت اتوماتیک خطاهای سایت برای بررسی توسط مسئولین فنی را داشته باشد. با توجه به موارد ذکر شده این بخش از مهمترین بخش های سایت محسوب می گردد.طراحی سایت خبری به منظور گسترش سریع اخبار، ارشیو اخبار برای اطلاع رسانی به افراد می باشد. نحوه نمایش اخبار ، نحوه ارشیو اخبار ، به روز ترین اخبار تمامی بخش های تاثیرگذار در طراحی سایت خبری می باشد تا کاربران بدون سردرگمی به اخبار مورد نظر خود دست یابند.

طراحی سایت خبری و سرعت بارگذاری

سرعت لود صفحه سایت از فاکتورهای اصلی در طراحی سایت خبری می باشد. تاخیر زیاد در لود صفحه موجب می شود کارکنان تمایلی به خواندن سایت خبری نشان ندهند و سایت خبری را رها نمایند. طراحی سایت خبری به موجب امکان انتشار اخبار در فرمت ویدیو و یا صدا و یا حتی گرافیک این احتمال می رود که با تاخیر در لود شدن سایت خبری همراه باشد. پس در نظر گرفتن این فاکتور در طراحی سایت خبری بسیار حائز اهمیت است.

طراحی سایت خبری و سئو

به موجب فاکتور قرار گرفتن اطلاعات و در سایت های خبری و خصیصه به روز بودن اخبار، طراحی سایت خبری می بایست با در نظر گرفتن اصول سئو سایت همراه باشد تا اخبار به سرعت منتشر و در اختیار کاربران قرار گیرند در غیر اینصوت اخبار موجود در سایت خبری ارزش خود را از دست خواهند داد.

طراحی سایت خبری و مولتی مدیا

همراه می بایست در نظر داشته باشیم که انتشار اخبار در فرمت های مختلف و مولتی مدیا ارائه شود. نمایش اخبار در فرمت گرافیکی، صدا، ویدیو موجب تاثیرگذاری بیشتر خبر خواهد شد. در نیز گرفتن محیط لازم برای به انتشار گذاشتن فضاهای مولتی مدیا در طراحی سایت خبری الزامی می باشد.

 

  سایت خبری و مجله آنلاین

 

سوالاتی که قبل از طراحی سایت خبری باید به آنها پاسخ داده شود عبارتند از:

در طراحی سایت خبری چه اصولی را باید رعایت کرد؟ طراحی سایت خبری باید شامل چه آیتم هایی باشد؟ طراحی سایت خبری و طراحی پرتال خبری باید شامل چه مواردی باشند؟ طراحی سایت خبری اتوماتیک و هوشمند چگونه هستند؟ و...

ویژگی های مهم در طراحی سایت خبری

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی سایت خبری نمایش صحیح اخبار در دسته بندی های مرتب و مرتبط به یکدیگر میباشد، یعنی هر خبر را باید در دسته بندی مخصوص به خود قرا دهید که این دسته بندی ها عبارتند از: سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، علمی و...که بهتر است هر خبر در دسته بندی مرتبط با خود قرار گیرد. و برای اینکه طراحی سایت شما شکل بهتری به خود بگیرد میتوانید دوباره هر دسته بندی را مجددا در دسته بندی های جدیدتری قرار دهید تا طراحی سایت شما شکلی مرتب و ساده تری به خود بگیرد در این حالت پیدا کردن هر اخبار خیلی راحت تر صورت میگیرد.
به عنوان مثال:
اخبار سیاسی شامل: اخبار دولت ، اخبار مجلس ، اخبار سیاست های خارجی و داخلی و... میشود.
اخبار فرهنگی شامل : اخبار سینما ، اخبار موسیقی ، اخبار دانشگاه ، اخبار گردشگری و... میشود.
اخبار اقتصادی شامل : قیمت روز سکه و دلار ، اخبار بازار ، اخبار بورس ، اخبار بیمه ، اخبار صنعت ، اخبار کشاورزی ، اخبار اشتغال و…
اخبار اجتماعی شامل : اخبار حوادث ، اخبار خانواده ، اخبار بهداشت و... میشود.
اخبار علمی شامل : اخبار فناوری ، اخبار تکنولوژی ، اخبار پزشکی و... میشود.
اخبار ورزشی شامل : اخبار فوتبال ، اخبار والیبال ، اخبار بسکتبال ، اخبار ورزش های رزمی و... میشود.
که همین دسته بندی ها ممکن است جزیی تر از این هم باشند.

 

  سایت خبری

 

معمولا طراحی سایت خبری متواند شامل موارد زیر باشند که عبارتند از:

• طراحی سایت خبری بخشی اختصاصی برای قرار گیری گالری تصاویر و ویدئوهای مربوط به اخبار مختلف
• طراحی سایت خبری بخشی برای ارائه محتواهای خبری به صورت چند زبانه مثلا انگلیسی و عربی
• طراحی سایت خبری بخشی برای به اشتراک گذاشتن اخبار از طریق شبکه های اجتماعی مختلف مثل تلگرام و اینستاگرام
• طراحی سایت خبری بخشی برای پیگیری مهمترین اخبار روز در بخش های ویژه

Comments (0)

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

  1. درج نظر به عنوان مهمان! عضو شوید و یا وارد حساب کاربری شوید
Attachments (0 / 3)
Share Your Location