0
مشاوره رایگان
021-77568212
0

وب سرویس پیامک

درگاه پيام کوتاه فارسیان امکان ارسال و دريافت پيامک از طريق نرم افزارهاي شخصي ، وب سايت ها ، پرتال ها ، فروشگاه ها و ... را فراهم مي کند . ارسال پيام هاي خودکار ، اعلام رويدادها ، ارسال اخطارهاي امنيتي ، احراز هويت ، مديريت نرم افزار و به روز رساني وب سايت توسط پيامک و... کاربردهايي هستند که با اتصال به درگاه پيام کوتاه فارسیان پیامک بدست مي آيند .

درگاه پيام کوتاه به برنامه نويساني که مايل به ارسال و دريافت پيامک از نرم افزار خود هستند و همچنين مديران وب سايت هايي که افزونه ارسال پيامک براي پرتال يا فروشگاه آن ها منتشر شده است واگذار مي شود .

 

شایان ذکر است که تمامی پنل های کاربری و نمایندگی فارسیان پیامک امکان استفاده از وب سرویس را دارند .

 

برای استفاده از این امکان ابتدا شما باید یکی از پنل های مورد نیاز خود را خریداری کرده و سپس با استفاده از مستندات فنی درون سامانه اقدام به استفاده از این سرویس ویژه نمایید .

 

 

وب سرویس چیست ؟

وب سرویس ها برنامه (قطعه کد) هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند HTTP به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند . اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است. بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند .

 

به طور کلی کاربر WebService و API در پنل اس ام اس چیست ؟

یکی از مهمترین کاربردهای پنل های اس ام اس تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است ، این کاربرد باعث میشود تا نرم افزار های کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند به عنوان مثال هنگامی که شما از یک دستگاه ATM پول برداشت می کنید یک تراکنش مالی انجام می شود ، بانک مورد نظر شما از طریق وب سرویسی که ما در اختیار بانک قرار دادیم یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مالی به شما ارسال می کند . یا در یک نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد هنگام ثبت حقوق افراد پیامکی مبنی بر واریز حقوق و مشخص بودن میزان حقوق و پاداش برای وب ارسال می گردد ، همچنین در مورد بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی میباشد .

 

چطور از وب سرویس پیامک استفاده نماییم و سایت یا نرم افزار خود را به پیامک مجهز کنیم ؟

اتصال نرم افزار های مختلف به وب سرویس پیامک کار بسیار ساده است و با چند خط برنامه نویسی انجام می شود ، ما نمونه کد هایی را به زبان های مختلف آماده کردیم تا برنامه نویسان محترم بتوانند به سادگی این کار را انجام دهند . شایان ذکر است که شرکت آرکا پردیس فارسیان به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ، در اکثر حوزه های فعال و پرمخاطب مربوط به خدمات بالا فعالیت دارد و سرویس های متعدد و متنوعی را متناسب با سلیقه ، علاقمندی و نیازهای طیف گستردهای از کاربران تلفن همراه ارائه می دهد.