0
مشاوره رایگان
021-77568212
0

10 باور غلط درباره سئو

سئو فرایندی است که همواره اطلاعات غلط بسیاری درباره آن وجود دارد.گوگل با پنهان کردن بعضی از حقایق سعی دارد که از تعداد اشخاصی که قصد سوء استفاده از رتبه‌های گوگل دارند،کم کند. هرچند گه گوگل اخیراً فعالیت‌های قابل توجهی در زمینه افزایش شفافیت از طریق فعالیت در انجمن‌های سئو انجام داده‌است.صحبت‌های کارشناسانی از قبیل John Mueller, Gary Illyes و Danny Sullivan در جهت تلاش برای جایگزینی تصورات غلط با حقایق سئو بوده‌است.

 

1-گوگل برای تمام بک لینک های گرفته شده از سایت های معتبر ارزش قائل است.

اعتبار دامنه‌ای که به شما لینک داده‌است تنها زمانی ارزش دارد که ارتباطی میان سایت شما و سایت لینک دهنده از نظر محتوا وجود داشته‌باشد. موضوع دیگر آن است که کاربران با دنبال کردن لینک یک موضوع باید اطلاعات بیشتری درباره آن موضوع به دست بیاورند. کیفیت لینک تنها زمانی با معنی خواهد بود که شما محتوای با ارزشی در سایت خود داشته باشید.

 

best seo

 

2-گوگل سرعت سایت را به عنوان یکی از عوامل اصلی رتبه بندی در نظر می گیرد.

از سال 2010 گوگل سرعت بارگذاری صفحات سایت را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی سایت‌ها در نظر می‌گیرد. اما این عامل هنوز به یکی از عوامل کلیدی تعیین رتبه در الگوریتم های گوگل تبدیل نشده‌است.سرعت بارگذاری پایین سایت تجربه کاربری منفی برای سایت شما رقم می‌زند. مولر (Muller) می‌گوید که در سال 2018 نسخه‌ی بروز شده سنجش سرعت سایت ارائه خواهد شد. تا آن زمان گوگل از الگوریتم بررسی سرعت صرفاً برای تعیین سایت‌های کند و سایت‌هایی که در محدوده سرعت بارگذاری طبیعی قرار دارند استفاده می‌کند. سایت DeepCrawl نشان داد که گوگل صفحاتی که برای بارگذاری خود به بیش از سه دقیقه زمان نیاز دارند را ایندکس می‌کند.

 

all seo

 

3-گوگل سه عامل رتبه بندی اصلی دارد.

Andrei Lipattsev اعلام کرد:گوگل سه عامل کلیدی بک لینک، محتوا، رنک برین RankBrain ، را برای رتبه بندی در نظر می‌گیرد.اما این جمله در ویدئو منتشر شده توسط جان مولر Mueller در Webmaster Hangout رد شد. او در آن ویدئو گفته بود که امکان تعیین مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی ناممکن است زیرا که این عوامل با توجه به کلمات کلیدی جستجو شده و با توجه به زمان جستجوی این کلمات متغیر می‌باشد . او پیشنهاد می‌کند که بجای تمرکز بر روی عوامل خاص در رتبه‌بندی سایت به بهینه‌سازی سایت برای ارتقاء تجربه کاربری و رسیدن به اهداف مد نظر کاربر بپردازید. بروز نگه داشتن سایت با اطلاعات مفید بهترین روش توسعه سایت از نظر گوگل است.

 

seo contain

 

4-گوگل محتوای تکراری را پنالتی می کند.

پنالتی شدن محتوای تکراری واقعیت ندارد. گوگل سایت‌ها را به دلیل تولید محتوای تکراری از صفحه نتایج جستجو حذف نمی‌کند. گوگل به خوبی می‌داند که محتوای تکراری بخشی از وب است و سایت‌ها با تولید محتوای تکراری قصد دارند تا دفعات بیشتری برای کاربرانی که به دنبال خدمات آنها هستند در صفحه نتایج جستجوی گوگل به نمایش گذارده شوند. بدترین سناریوی صفحاتی که محتوای تکراری دارند این است که گوگل تنها یکی از صفحات تکراری را ایندکس کند و یک صفحه به جای صفحه دیگر به نمایش در بیاید. متخصصان سئو حتی می‌توانند به گوگل بگویند که کدامیک از این صفحات را برای آنها ایندکس کند کافیست که به درستی از canonicals و نقشه سایت Sitemap، لینک های داخلی  استفاده کنند.

 

seo website

 

5-گوگل همواره صفحات دارای آدرس Canonical را برای ایندکس کردن انتخاب می کند.

فقط به دلیل آنکه شما از تگ canonical برای مشخص کردن آدرس ترجیحی شما برای ایندکس کردن استفاده کرده‌اید به آن معنی نیست که گوگل نیز به این ویژگی صفحه احترام بگذارد و آن صفحه را برای ایندکس کردن انتخاب کند.در نسخه‌های جدید کنسول جستجوی گوگل می‌توان گزارش‌هایی حاکی از نمایش سایت‌هایی که فاقد Rel=canonical بوده‌اند یافت. نمایش عبارت  Submitted URL not selected as canonical در گزارش ایندکس صفحات.گوگل ممکن است صفحه‌ای متفاوت از آنچه شما برای ایندکس شدن انتخاب کرده‌اید را ایندکس کند. زیرا که به نظر گوگل آن صفحه کاندیدای بهتری برای نمایش در صفحه جستجو بوده‌است. در این شرایط شما ابتدا باید مطمئن شوید که آیا صفحه‌ای که به عنوان canonical انتخاب کرده‌اید، آیا واقعاً صفحه‌ای است که می‌خواهید توسط گوگل ایندکس شود. در این صورت شما باید عواملی مانند نقشه سایت و لینک‌های داخلی را بررسی کنید و مطمئن شوید که به صفحات مد نظر شما به عنوان نسخه اصلی اشاره می‌کنند.

 

seo2

 

6-بروز رسانی های کیفی گوگل به پنالتی شدن سایت ها می انجامد.

مهندس گوگل Fili Wiese می‌گوید: "برخی گمان می‌کنند که بروز رسانی الگوریتم های گوگل در واقع برای پنالتی کردن سایت ها می‌باشد. و به آنها الگوریتم های پنالتی می گویند."

پنالتی شدن الگوریتمیک وجود خارجی ندارد. الگوریتم‌ها وسیله‌ای برای محاسبه هستند. جعبه بزرگی را فرض کنید که اطلاعاتی وارد و پردازش شده و نتیجه از آن خارج می‌شود. اطلاعات خارج شده از این الگوریتم‌ها در واقع رتبه سایت شما خواهد بود.

الگوریتم‌ها به‌صورت مداوم درحال تغییر و بروز رسانی هستند و خروجی آنها مدام تغییر می‌کند ولی باز هم این تغییر به معنی آن نیست که الگوریتم‌ها برای پنالتی کردن سایت‌ها تغییر یافته‌اند.

 

seo service

 

7-گوگل سندباکس هنگام ایندکس شدن سایت های جدید یک فیلتر اعمال می کند.

برخی از سئوکاران بر این باورند که گوگل سند باکس با اعمال یک فیلتر از ایندکس شدن سایت‌های جدید جلوگیری می‌کند تا از رتبه‌گیری سایت‌های اسپم جلوگیری کند. اما این باور توسط Mueller رد شده‌است و او اعلام کرده‌است که چنین فیلتری بر روی سایت‌های جدید وجود ندارد.

 هرچند که او اذعان می‌دارد که ممکن است چند الگوریتم به طور همزمان رفتاری بروز دهند که نتیجه آن چیزی شبیه یک سندباکس باشد، اما این الگوریتم‌ها تنها تلاش دارند تا به سایت‌هایی که برای دریافت رتبه در یک کلمه کلیدی مشترک رقابت می‌کنند، آنهایی را انتخاب کنند که بهترین بازخورد مخاطب را به همراه خواهند داشت. سایت‌ها ممکن است در زمان‌های مختلف رتبه‌های بالا یا پایینی را به دست بیاورند و این رتبه‌ها فقط در اثر رقابت با سایر سایت‌ها ارائه می‌شود.

 

seo word

 

8-برای نگهداشتن Site’s Link Profile یا پروفایل لینک سایت میتوان از Disavow استفاده کرد.

یکی از وظایف تاریخی سئوکاران این بوده است که لینک‌های بی‌کیفیت را با کمک ابزار Disavow حذف کنند. الگوریتم‌های گوگل به مرور زمان پیشرفت کرده و امروزه این الگوریتم‌ها به خوبی میدانند که باید بک لینک‌های بی‌کیفیت را نادیده بگیرند. بنابراین نیازی به استفاده از ابزار حذف بک لینک‌های بی‌کیفیت وجود ندارد. تنها زمانی لازم است که از disavow استفاده کنید که در بخش manual action وبمستر سایت خود پیامی مبنی بر لزوم حذف بک لینک مشاهده کنید.

 

seo

 

9-بروز رسانی الگوریتم گوگل فرد در ارتباط با کیفیت لینک بوده است.

گوگل الگوریتم‌های جستجوی خود را به سرعت بروز رسانی می‌کند و گفته می‌شود که بروز رسانی مرتبط با الگوریتم گوگل فرد در مارس 2017 مرتبط با کیفیت بک لینک ها بوده‌است.

اما تغییراتی که در رتبه بندی سایت‌ها ایجاد شده به احتمال زیاد تحت تاثیر این بروز رسانی نبوده‌است. برای جلوگیری از هرگونه آسیب به رتبه سایت پیشنهاد شده‌است که تمرکز خود را بر تولید محتوای باکیفیت و دریافت ترافیک مرتبط با آن محتوا از طریق اشتراک‌گذاری لینک های باکیفیت در سایت‌های مرتبط و معتبر، بگذارید.

  Google Fred Update

 

10-هزینه ربات های Crawl مشکل ساز نیست.

گوگل به‌راحتی می‌تواند سایت‌های کوچک و متوسط را ایندکس کند. سایتی با حدود 200 هزار صفحه توسط ربات های گوگل در یک بازدید از سایت به طور کامل ایندکس می‌شود،سایت‌های بزرگتر باید مطمئن شوند که گوگل تمام صفحات آنها را ایندکس کرده‌است. یکی از راه‌های انجام اینکار بررسی تعداد خطاهای 404 دریافتی گوگل در نتیجه بررسی صفحات سایت است.

 

Comments (0)

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

  1. درج نظر به عنوان مهمان! عضو شوید و یا وارد حساب کاربری شوید
Attachments (0 / 3)
Share Your Location