پاول دوروف با ارزش گذاری جدید تلگرام به میزان پنج میلیارد دلار حالا در مصاحبه با بلومبرگ گزارش تازه‌ای از این شبکه اجتماعی پر مخاطب موبایلی ارایه داده است . پاول که هم اکنون دفتر این شرکت را در دوبی تاسیس کرده است می‌گوید قصد فروش تلگرام را به هیچ عنوان ندارد و حتی پیشنهاد 20 میلیارد دلاری هم او را به تسلیم وا نمیدارد .

دوروف که در سال 2014 مجبور شد باقیمانده سهام خود در بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه موسوم به VK را به یکی از میلیاردرهای دولتی این کشور بفروشد ، از آن زمان تاکنون بر روی پیام رسان تلگرام متمرکز شده است . به گفته دوروف این شبکه اجتماعی 180 میلیون نفر کاربر دارد که 40 میلیون نفر از آنها را کاربران مقیم ایران تشکیل می دهد . وی افزوده که روزانه 500 هزار نفر به جمع کاربران تلگرام اضافه می شوند .

وی و برادر بزرگترش نیکولای که ریاضی دانی برجسته ای می باشد و همچنین برنامه نویسی کامپیوتر انجام میدهد ، تلگرام را به تدریج توسعه داده اند و آن را از کشوری به کشور دیگر به پیش می برند . پاول دوروف مدعی است در برابر خواست اف بی آی برای افشای اطلاعات خصوصی کاربرانش مقاومت کرده است . او افزود ، FBI برای دسترسی به اطلاعات یادشده تا بدان حد جدی بوده که حاضر شده به یکی از برنامه نویسان تلگرام در سان فرانسیسکو رشوه بدهد . دوروف محل نگهداری سرورهای تلگرام را مخفی نگهداشته و حتی نام بسیاری از کارکنان تلگرام که این روزها میلیونر شده اند ، مشخص نیست .

تلگرام

تلگرام به تازگی دفتری را در طبقه 23 آسمان خراشی در شهر دوبی تاسیس کرده و قصد دارد در سال 2018 دست به نوآوری های تازه ای بزند . دوروف که روسیه را با 300 میلیون دلار پول و 2000 بیت کوین ترک کرده بود این روزها قصد دارد خلاقیت های تازه ای به خرج دهد .

وی می گوید انگیزه اش از بررسی نحوه استفاده از تلگرام در ایران ارضای حس کنجکاوی است . به گفته دوروف بسیار جالب است که بدانیم عملکرد تلگرام در ایران به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی چگونه است .

تلگرام هم اکنون 40 درصد از ترافیک اینترنت ایران را به خود اختصاص داده و 500 هزار کانال فارسی نیز در آن فعال هستند که برای ارسال آزادانه انواع مطالب به کار می روند . یکی از مهم ترین مزایای تلگرام عدم افشای شماره های همراه افراد برای دیگر کاربران است. البته این قابلیت باعث سوءاستفاده تروریست ها و گروه هایی مانند داعش از تلگرام شده است .