0
مشاوره رایگان
021-77568212
0

تلگرام را نمی‌فروشم ؛ به هیچ قیمتی!

پاول دوروف با ارزش گذاری جدید تلگرام به میزان پنج میلیارد دلار حالا در مصاحبه با بلومبرگ گزارش تازه‌ای از این شبکه اجتماعی پر مخاطب موبایلی ارایه داده است . پاول که هم اکنون دفتر این شرکت را در دوبی تاسیس کرده است می‌گوید قصد فروش تلگرام را به هیچ عنوان ندارد و حتی پیشنهاد 20 میلیارد دلاری هم او را به تسلیم وا نمیدارد .

دوروف که در سال 2014 مجبور شد باقیمانده سهام خود در بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه موسوم به VK را به یکی از میلیاردرهای دولتی این کشور بفروشد ، از آن زمان تاکنون بر روی پیام رسان تلگرام متمرکز شده است . به گفته دوروف این شبکه اجتماعی 180 میلیون نفر کاربر دارد که 40 میلیون نفر از آنها را کاربران مقیم ایران تشکیل می دهد . وی افزوده که روزانه 500 هزار نفر به جمع کاربران تلگرام اضافه می شوند .

وی و برادر بزرگترش نیکولای که ریاضی دانی برجسته ای می باشد و همچنین برنامه نویسی کامپیوتر انجام میدهد ، تلگرام را به تدریج توسعه داده اند و آن را از کشوری به کشور دیگر به پیش می برند . پاول دوروف مدعی است در برابر خواست اف بی آی برای افشای اطلاعات خصوصی کاربرانش مقاومت کرده است . او افزود ، FBI برای دسترسی به اطلاعات یادشده تا بدان حد جدی بوده که حاضر شده به یکی از برنامه نویسان تلگرام در سان فرانسیسکو رشوه بدهد . دوروف محل نگهداری سرورهای تلگرام را مخفی نگهداشته و حتی نام بسیاری از کارکنان تلگرام که این روزها میلیونر شده اند ، مشخص نیست .

 

تلگرام

 

تلگرام به تازگی دفتری را در طبقه 23 آسمان خراشی در شهر دوبی تاسیس کرده و قصد دارد در سال 2018 دست به نوآوری های تازه ای بزند . دوروف که روسیه را با 300 میلیون دلار پول و 2000 بیت کوین ترک کرده بود این روزها قصد دارد خلاقیت های تازه ای به خرج دهد .

وی می گوید انگیزه اش از بررسی نحوه استفاده از تلگرام در ایران ارضای حس کنجکاوی است . به گفته دوروف بسیار جالب است که بدانیم عملکرد تلگرام در ایران به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی چگونه است .

تلگرام هم اکنون 40 درصد از ترافیک اینترنت ایران را به خود اختصاص داده و 500 هزار کانال فارسی نیز در آن فعال هستند که برای ارسال آزادانه انواع مطالب به کار می روند . یکی از مهم ترین مزایای تلگرام عدم افشای شماره های همراه افراد برای دیگر کاربران است. البته این قابلیت باعث سوءاستفاده تروریست ها و گروه هایی مانند داعش از تلگرام شده است .

Comments (0)

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

  1. درج نظر به عنوان مهمان! عضو شوید و یا وارد حساب کاربری شوید
Attachments (0 / 3)
Share Your Location